Yük Konteyner Tamiri ve Yenileme

Yük konteynerlerinizi yıllarca kullanmak istiyorsanız iyi şartlarda muhafaza etmek ve bakımlarını aksatmadan yaptırmak gerekmektedir. Yük konteynerleri metal yapılardan oluşmaktadır, metalleri ise korumanın en iyi yolu boya ile yapılabilmektedir. Boyaların dökülmesi konteynerinizin ömrünün hızla azalamasını sağlamaktadır. En çok yaşanan yük konteyner arızaları ise kapıların düzgün çalışmaması, kapı contalarının yırtılması, kapı şaselerinin yamulması ve zemin kaplamasının kırılması gibi sorunlardır. Diğer yaşanan sorunlar ise yükleme anlarında çoğunlukla yaşanan çarpma sonucu ortaya çıkan duvar delinmeleri ve yırtılmalarıdır. Eğer bu tür sorunlar yaşıyor ve yük konteynerinizin tamirini yaptırmıyorsanız kısa sürede o konteynerinizi kullanamaz duruma gelmeniz kaçınılmazdır.


Sürekli çalışma halinde olan yük konteynerlerinin en çok yaşadığı hatalar ve arızalar sekiz gruba ayrılır: boya dökülmeleri ve paslanma, duvar yırtılmaları ve delinmesi, kapı çerçevesi ve kapı contaları, havalandırma kanalları, zemin döşemesidir. Yuvam Konteyner olarak tüm bu tür yük konteyneri tamirat işlemlerinizi uzmanlıkla fabrikamızda ve sizin adresinizde yerine getirmekteyiz. Konteyner tamiratınız hakkında bilgi almak ve tamirat hizmet almak için aşağıdaki iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.Telefon: 0262 751 44 70
GSM: 0545 929 02 20
Whatsapp: 0545 929 02 21
Eposta: info@yuvamkonteyner.com.tr

Yük Konteyneri Boyama

Kullanılmakta olan bir yük konteynerinin boyanması, konteynerin durumuna ve bitmiş boyanın istenen kalitesine bağlı olarak, yaptığınız kadar küçük bir angarya olarak görebilirsiniz. Fakat dökülen boyaların konteynerinize kazandıracağı tek şey paslanma olackatır. Yük konteyner boyanması standart metal boyaları ile yapılan bir durum değildir, standart dış mekan boyası sadece konteynerinizin rengini vermeye yarar. Bu işe özel metal boyaları kullanmak gereklidir. Özel üretim metal boyaları konteyner boyanızın uzun ömürlü olmasını ve parlak görünmesini sağlar. Yuvam konteyner tamir ekibi bazı endüstri profesyonel boyalar ve DTM boyalarına tercih ederler. DTM boyası daha pahalıdır, ancak metal yüzlerine daha iyi yapışacaktır. Daha ayrıntılı olarak okumak için, kullanılmış nakliye konteynırlarının boyanması ile ilgili bu makaleye göz atın.

Yük Konteyner Kapı Tamir ve Bakım

Depolama için bir yük konteyneri kullanmanın en büyük değeri, rüzgâr ve su geçirmez nitelikleridir ve konteyner düz olmayan bir yüzeyde durursa, kapı çerçevesini kare şeklinde bükebilir ve koruyucu niteliklerin bir kısmını kaybedebilir. Kabın düz olduğundan emin olun ve kapıları saran lastik contalara dikkat edin. Ayrıca, contanın içine su sıkışabilir ve erken paslanmaya neden olabilir. Aynı şekilde, lastik contalar çürürse veya contaları kurutursa, konteyner kapıları da su geçirmez özelliklerinin bir kısmını kaybedebilir. Kapı lastik contalarının ortalama ömürleri 2 yıldır. Bu contalar yük kontenyerinin su geçirmez yapısının en önemli yapısını oluşturmaktadırlar. Özel imalat olan kapı contalarının 2 yılda bir değiştirilmesi bir gerekliliktir. Yuvam Konteyner sizlere kapı lastik contalarının teminini sağlar veya sizin için bu contaların uzman ekiplerimizce değiştirilmesini sağlar.

Ek Kapı Ekleme

Man kapılar veya tekerlekli kapılar herhangi bir yük konteynerine ve bazı depolara, yerel inşaatçılar veya makine atölyelerine eklenebilir ve bu hizmeti sağlayabilir. Telefonu açmadan önce kapının boyutunu ve kalitesini (ticari, pencereli veya penceresiz dış kapılar, vb.) Bilmek isteyeceksiniz. Ayrıca kullanılacak kapı çerçevesinin tipini de bilmek isteyeceksiniz. Yaygın bir hata, konteyner bir konumdan diğerine taşındığında kareden düşen düşük kaliteli bir kapı çerçevesi oluşturmaktır.

Havalandırma ve Dolaşım

İklim ve nem, Türkiye ve diğer ülkelerde büyük farklılıklar gösterir ve konteynerin yerleştirileceği yere bağlı olarak, yoğunlaşma birikiminin nasıl yönetileceğini düşünmeniz gerekebilir. Yük konteynerlerinin hava sızdırmazlığı nedeniyle, sıcaklık ve nem seviyelerindeki herhangi bir dalgalanma, konteynerin içindeki nemli havayı hapsedebilir ve sıcaklık değiştikçe sorun da artacaktır. Her türlü havalandırma sistemini kurmak, bu problemi azaltmaya yardımcı olur, nakliye konteyner kanalları satın almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Zemin Döşemesi

Bir yük konteynerinin tabanları, istenmeyen böcek veya kemirgenleri uzak tutmak için böcek ilacı ve kimyasallarla muamele edilir. Bununla birlikte, tüketim mallarının düzenli olarak seyahat ettiği ve istifleme esnasında bir birine temas ettiği göz önüne alındığında, bazılarının inanmanızı isteyeceği kadar toksik olmayabilir. Konteyner depolamak için kullanılıyorsa, mevcut zemin sağlık sorunlarına neden olmamalıdır. Ancak, zemini zımparalamaya veya cilalamaya karar verirseniz ve yemeklerinizi doğrudan zeminden yemekten kaçınırsanız uygun önlemleri almanız önerilir. "5 Saniye Kuralı" nakliye konteyneri döşemesi için geçerli değildir. Uzman ekibimiz yük konteynerlerinizdeki tüm zemin hasarlarını ustalıkla onarır ve ekstra zemin koruma boyaması veya epoksi kaplaması ile konteynerinizi uzun yıllar kullanmaya devam etmenizi sağlar.

Yeni veya kullanılmış yük konteynerleri Türkiye'de yaygın olarak bulunmaktadır ve bunlar için tekra tekrar kullanımların sayısı sınırsızdır. Pazardan sonra, nakliye konteynerlerinde yapılan değişiklikler ve onarımlar yaygındır ve yeni kapılar kesmek ve kaynak yapmak için delikleri takmak veya dış cepheyi boyamak kadar basit olabilir. İhtiyaçlarınız basit bir portatif depolama birimi içinse "raftan kapalı" bir kap, ihtiyaçlarınızı mükemmel şekilde karşılayacaktır. Daha fazla ilgili bir şey yapmayı planlıyorsanız, muhtemelen boyamayı, kapıları, havalandırmayı ve döşeme değişikliklerini düşünmek isteyeceksiniz.

2. El Yük Konteyneri Satışı ve Satın Alma

Yük konteynerinizin tamiratı, boyanması veya yenilenmesi gibi her türlü durumda bizimle sitemizde yer alan iletişim bilgilerimizden dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. Ekibimiz sizinle en kısa sürede ilgilenecektir. Ayrıca 2.el yük konteynerinizi bize satmak yada bizden 2.el yük konteynerleri satın almak için de bizi aramaktan çekinmeyiniz.

SIFIR VE 2.EL YÜK KONTEYNER ÜRÜNLERİMİZ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER!

SATIN ALDIĞINI KONTEYNERİ ALMAYA GİDERKEN: Konteynerler liman sahasına girmeden önce ; Liman Gemi ve Sefer bilgilerini önceden paylaşmanız konteynerlerin çıkış işlemlerinde formlarını tescil ile kapatabilmemiz için zorunludur. Bu değişiklik kapsamında yurt dışı edilecek konteynerlerin ; Liman Gemi ve Sefer bilgileri önceden bilgi verilmediği taktirde oluşacak cezai tutar tarafınıza rücu edilecektir.

SATIN ALACAĞINIZ SIFIR VE 2. EL ÜRÜNLERİMİZİN GENEL DURUMU: Sıfır ve 2.el yük konteynerlerimiz büyük oranda liman depolarımızda olup, teslimatımız depolarımızdandır. Sıfır konteynerlerimiz ABD ve Çin menşelidir. Sıfır yük konteyner ürünler üretici adresinden depolarımıza gelirken 1 defa kullanım testine tabi tutularak gelmektedirler. 2.el yük konteyner ürünlerimizin kapıları düzgün çalışmaktadır, duvarlarında yırtık yoktur. 2.el ürünlerimizin duvarlarında lokal boya farklılıkları ve ufak ezik ve küçük delikler kullanılmış ürünler oldukları için doğal olarak mevcuttur.