2. El 40ft Open Top Yük Konteyner

2.el 40ft open top üstü açık yük konteyneri standart 40ft konteynerin üstü açık olan ve üzeri branda ile kapatılan modeldir. Çatı brandası, üç yan panelden, konteyner tabanından ve çift uç kapılardan ayrılmak için çıkarılır. Geçici tavan yan panellere tutturulur ve daha büyük veya daha ağır nesneler için ön kapısı yerine konteynerin tavandan doldurulabilmesi için çıkarılır.

Branda Çatı:
Çıkarılabilir branda örtüsü, üstü açık nakliye konteynerinin uzunluğunu yayar, yüksek kaliteli bir brandadır. Üst branda daha sonra, kargo taşırken yüksek kaliteli kilitleme mekanizmaları kullanarak kabın tüm taraflarına tutturulur. Open Top konteynerler, flat rack tipli yük konteynerleri gibi yük taşımada ve gemiş taşımacılığında yaygın olarak kullanılır. Bu özel konteyner standart bir nakliye konteyneriyle aynı şekilde tasarlanır ve daha sonra brandası ilave edilerek open top konteyner halini alırlar. Bu, kargoların standart bir nakliye konteynerine farklı şekilde yüklenmesine izin verir ve müşteriler denizaşırı nakliye için bir konteynere ihtiyaç duyduklarında nakliye şirketleri tarafından tercih edilir. Müşteriler konteynerlerini bir vinç ile yüklemeleri gerektiğinden üstü açık nakliye konteynerlerini seçiyorlar, genellikle yükleri normal olarak yüklemek için çok büyük veya ağır ürünleri konteynerin açık üst kısmından yükleme yapmak çok kolay olduğu içi eşyalar doğrudan konteynere indirilebiliyor. Vinçle çatıdan yükleme yapabilmek istenen yükleme metodudur. Yüklenen ürün güvenceye alındıktan sonra, tavan tekrar monte edilebilir ve konteyner nakliye için hazır hale gelir. Open Top konteynerler gemi taşımacılığında üst üste istiflenmeye uygun konteynerlerdir.

2. el 40ft open top yük konteynerleri tipik olarak yaklaşık 10 yaşlarındadır. Sıfır imal edildikleri dönemde deniz aşırı nakliye taşımacılığı yapan büyük firmalar tarafında bakımları sürekli yaptırılarak kullanırlar ve 2.el piyasında kullanılmaya başlanırlar. Satışa sunulan tüm konteynerler iyi durumdadır, duvarlarında ufak tefek ezik, çizik gibi durumlar olabilir fakat yırtıkları yokturü rüzgâr / su geçirmez ve genelde iyi durumda olduklarından emin olmak için kontrol ekiplerimiz tarafından kontrol edilerek satışa sunulur. 2.el yük konteynerleri, yeniden satıldıktan sonra 10-15 yıl boyunca ve daha uzun sürelerde kullanılabilir durumda olurlar. Open Top yük konteynerleri, sabit bir çatıları olmadığı için standart kaplardan biraz farklıdır, üstü açık yapısı ile büyük boyutlu yükleri ve kuru gıda gibi yan kapısından yüklenmeye müsait olmayan ürünleri yüklemenize olanak sağlar.

Kullanım Alanları:
 • Genel depolama (tüm tipte ürünleri depolama ve taşıma)
 • Mobilya depolama
 • Demiryolu
 • Tır ile taşıma
 • Uluslararası Nakliyat
 • Kuru gıda, büyük ve ağır tipte ürünlerin taşınması
GENEL ÖZELLİKLERİ:
 • 2. eldir ve temiz durumdadırlar
 • ISO Standardındadır.
 • Üst brandası ve branda bağlama kancaları sağlam durumdadır.
 • Tek tarafında ikili kapısı mevcuttur.
 • Kapıları düzgün çalışır durumdadırlar.
 • Şasesinde yırtığı yoktur.
 • İç zemini sağlam durumdadır.
 • Zemin kaplaması ahşap kontraplak kaplamadır (playwood).
 • 30 Ton yük taşıma kapasitesine sahiptir.
 • Üzerinde lokal yenileme boya tonları bulunabilir. Eğer isterseniz sizler için tamamını ücrete tabi olarak tek renge boyayabiliriz.
TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Dış Ölçüleri:
Uzunluk:      12192 mm
Genişlik:        2438 mm
Yükseklik:     2591 mm
         
İç Ölçüleri:
Uzunluk:      12040 mm
Genişlik:        2345 mm
Yükseklik:     2385 mm
         
Ağırlık ve Yük Kapasitesi:
Dara:    3480 KG
Maks. faydalı yük:    27000 KG
Maks. Brüt ağırlık:    30480 KG
         
Ön Kapı Ölçüleri:
Genişlik:       2280 mm
Yükseklik:    2340 mm
         
Minimum mesafe:
Üst raylar arasında:    2150 mm
         
*2.el Open Top konteynerlerimiz ISO/CSC sertifikasıyla geliyor .Yuvam Konteyner 2.el yük konteyneri satışında Türkiye'nin en büyük yük konteyner stokları ve çeşitleri ile sizlere hizmet vermektedir. 40 ft open top yük konteynerlerini büyük ve ağır yük taşıması yapmak amacıyla rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eğer 40ft Open Top ebatı sizin için büyük gelmekte ise 2.el 20ft Open Top isimli aynı genişlikte ama biraz daha kısa ürünümüzü inceleyebilirsiniz. Daha farklı ebatlarda yük konteyneri düşünüyorsanız 10ft, 20ft, 45ft ebatlarınıda inceleyebilirsiniz.

Yük Konteyner Boya Yenileme Hizmeti

Yük konteynerler dünyanın her yerine sürekli seyehat halinde olan ürün taşıma kaplarıdır. Bu kaplar çelikten imal edilmektedir. Dünyayı dolaşırken sürekli darbe almalarının yanı sıra hava ve su erezyonuna da maruz kalmaktadırlar. Bu deformasyonlar yük konteynerlerinde en çok boya dökülmesine sebep olmaktadır. Boyası dökülen konteynerler ise kolayca paslanmakta ve yük konteynerinizin ömrü hızla yok olmaktadır. Bu sebeple sürekli konteynerinizin boyasını yenileterek kullanım ömrünü oldukça artırabilirsiniz.

Yuvam Konteyner olarak fabrikamızda veya adresinizde sizlere profesyonel yük konteyner boya yenileme hizmeti vermekteyiz. İç ve dış duvarlar belirleyeceğiniz RAL renk kodunda kaliteli boya ve uzman boyama ekibi ile yenilenmektedir. Aynı zamanda konteyner duvarlarınızda yada tavan ile zemininizde var olan hasarlarıda onarmaktayız. Zemin döşemelerindeki kontraplak ahşap kaplamanızı çürümeye karşı bakıma almakta ve güçlü ahşap boyası ile bu noktalarında boya yenilemesini yapmaktayız. Bir diğer hizmetimizde ortalama kullanım ömürleri 2 yıl olan kapı contalarının yenilenmesini de talebiniz üzerine boyama işlemi ile birlikte yapmaktayız.

SIFIR VE 2.EL YÜK KONTEYNER ÜRÜNLERİMİZ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER!

SATIN ALDIĞINI KONTEYNERİ ALMAYA GİDERKEN: Konteynerler liman sahasına girmeden önce ; Liman Gemi ve Sefer bilgilerini önceden paylaşmanız konteynerlerin çıkış işlemlerinde formlarını tescil ile kapatabilmemiz için zorunludur. Bu değişiklik kapsamında yurt dışı edilecek konteynerlerin ; Liman Gemi ve Sefer bilgileri önceden bilgi verilmediği taktirde oluşacak cezai tutar tarafınıza rücu edilecektir.

SATIN ALACAĞINIZ SIFIR VE 2. EL ÜRÜNLERİMİZİN GENEL DURUMU: Sıfır ve 2.el yük konteynerlerimiz büyük oranda liman depolarımızda olup, teslimatımız depolarımızdandır. Sıfır konteynerlerimiz ABD ve Çin menşelidir. Sıfır yük konteyner ürünler üretici adresinden depolarımıza gelirken 1 defa kullanım testine tabi tutularak gelmektedirler. 2.el yük konteyner ürünlerimizin kapıları düzgün çalışmaktadır, duvarlarında yırtık yoktur. 2.el ürünlerimizin duvarlarında lokal boya farklılıkları ve ufak ezik ve küçük delikler kullanılmış ürünler oldukları için doğal olarak mevcuttur.