2. El 40ft Hard Top Yük Konteyner

2.el 40ft hard top üstü açık yük konteyneri standart 40ft konteynerin üstü açılabilen metal kapağı sahip olan yük konteyneri modeldir. Çatı kapağı yine metaldan imal edilmiş olup, büyük ve ağır yüklerin üstten vinç yardımı ile yüklenmesine olanak sağlar. Yükleme bittiğinde ise metal kapağı yine vinç ile üstüne indirilerek kapatılır. Her iki yan duvarda yer alan kapı mafsalları ile üst kapak kitlenerek sağlamlaştırılır.

GENEL KULLANIM ALANLARI
 • Her türden yük malzemesi için uygundur.
 • Konteynerler alt kısmı forklift cepleriyle donatılmıştır, ancak bunlar yalnızca konteyner boş durumda iken kullanılabilir!
 • Üst ve alt taban kirişleri ve köşe dikmeleri üzerinde çeşitli kaldırma gözleri bulunur.
 • Ürünler bir vinç yardımıyla yüklenip boşaltılmasının gerekmesi durumunda genellikle Hard Top konteynerler kullanılır.
 • Ayrıca yüksek koliler de sorunsuz olarak yüklenebilir, çünkü Hard Top konteynerlerin üst kapağı tamamen çıkarılabilir.
 • Orijinal Hard Top konteynerlerde tabanın taşıma kapasitesi, normal DC konteynerlere göre yüzde 33 oranında daha fazladır.
 • Hardtop konteynerlerde branda bulunmaz, bunun yerine istendiğinde yerinden sökülebilen bir çelik tavan mevcuttur. Yükün yükseklik ölçüsü çok fazla ise tavan parçası konteynerin iç tarafına sabitlenebilir ve böylece yük ile birlikte gönderilir. Yükün yan duvarlara sabitlenebilmesi, ancak tavanın kapalı halde bulunması durumunda gerçekleştirilebilir.
GENEL ÖZELLİKLERİ:
 • 2. eldir ve temiz durumdadırlar
 • ISO Standardındadır.
 • Üst kapağı su ve rüzgar geçirmez, sağlam, çalışır durumdadır.
 • Tek tarafında ikili kapısı mevcuttur.
 • Kapıları düzgün çalışır durumdadırlar.
 • Şasesinde yırtığı yoktur.
 • İç zemini sağlam durumdadır.
 • Zemin kaplaması ahşap kontraplak kaplamadır (playwood).
 • 30 Ton yük taşıma kapasitesine sahiptir.
 • Üzerinde lokal yenileme boya tonları bulunabilir. Eğer isterseniz sizler için tamamını ücrete tabi olarak tek renge boyayabiliriz.

TEKNİK ÖZELLİKLER
Ölçüler (mm) Dış İç
Uzunluk 12.192 11.998
Genişlik 2.438 2.330
Yükseklik 2.591 2.350
Kapı açıklığı = Genişlik: 2.286
Yükseklik: 2.261
Brüt ağırlık 30.480 kg

Orijinal kapısı kapatmak için kauçuk kapı contaları avantajına sahiptir. 2. el yük konteynerlerimiz 10-20 yıl arası aktif nakliye  taşımacılığında kullanılmış durumdadırlar. Dış tasarımında bazı farklılıklar gösterir. Bunlar renk farklılıkları, üzerindeki yazı ve logolar gibi farklılıklardan bazılarıdır. Tüm yük konteyner ürünlerimiz minimum kusurlu ürünlerdir, yani rüzgar ve su sızdırmazlığı ve depolama kullanımı için idealdir. Kamyon, vinç, tır, demiryolu, gemi gibi bir çok unsur ile taşınmaya müsaittir.

Sıfır konteynerler kullanılmışlara göre çok değerlidir. Bu sebeple 40ft hard top 2. el yük konteynerleri fiyat bakımından sizler için oldukça avantajlı olacaktır. 2. el 40 ft yük konteyneri satın almak veya yük konteyneri kiralamak için bizimle iletişime geçmeyi unutmayınız.Yuvam Konteyner 2.el yük konteyneri satışında Türkiye'nin en büyük yük konteyner stokları ve çeşitleri ile sizlere hizmet vermektedir. 40 ft hard top yük konteynerlerini büyük ve ağır yük taşıması yapmak amacıyla rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eğer 40ft Hard Top sizin ihtiyacınıza göre ise 2.el 40ft Open Top isimli aynı genişlikte ürünümüzü inceleyebilirsiniz. Daha farklı ebatlarda yük konteyneri düşünüyorsanız 10ft, 20ft, 45ft ebatlarınıda inceleyebilirsiniz.

SIFIR VE 2.EL YÜK KONTEYNER ÜRÜNLERİMİZ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER!

SATIN ALDIĞINI KONTEYNERİ ALMAYA GİDERKEN: Konteynerler liman sahasına girmeden önce ; Liman Gemi ve Sefer bilgilerini önceden paylaşmanız konteynerlerin çıkış işlemlerinde formlarını tescil ile kapatabilmemiz için zorunludur. Bu değişiklik kapsamında yurt dışı edilecek konteynerlerin ; Liman Gemi ve Sefer bilgileri önceden bilgi verilmediği taktirde oluşacak cezai tutar tarafınıza rücu edilecektir.

SATIN ALACAĞINIZ SIFIR VE 2. EL ÜRÜNLERİMİZİN GENEL DURUMU: Sıfır ve 2.el yük konteynerlerimiz büyük oranda liman depolarımızda olup, teslimatımız depolarımızdandır. Sıfır konteynerlerimiz ABD ve Çin menşelidir. Sıfır yük konteyner ürünler üretici adresinden depolarımıza gelirken 1 defa kullanım testine tabi tutularak gelmektedirler. 2.el yük konteyner ürünlerimizin kapıları düzgün çalışmaktadır, duvarlarında yırtık yoktur. 2.el ürünlerimizin duvarlarında lokal boya farklılıkları ve ufak ezik ve küçük delikler kullanılmış ürünler oldukları için doğal olarak mevcuttur.